İskele
slogan
slogan2

Bize Ulaşın: (0392) 444 21 22

https://www.facebook.com/iskele.belediye

 • Haravdi Sahil Düzenleme ve Kıyı Peyzaj Projesi

  iskele

  Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği bir kıyı şeridi olan İskele'nin Haravdi bölgesinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı, insanların hoşça vakit geçireceği bir alan yaratıyoruz.

  proje-fotograflari

ProjelerHizmet Birimi

 1. Yönetim

 2. Mali İşler Birimi

  Basın Birimi

  1. Belediyenin en önemli birimlerinden bir başkası olan Mali İşler Birimi en zor görevlerden biri olan İskele Belediyesi'nin ekonomisini düzenliyor. Gelir ve gider dengesini kontrol eden birim çeşitli alt birimlere ayrılıyor. Genel olarak Belediyenin gelirleri Su, Temizlik, Aydınlatma ücretleri ile, Taşınmaz Mal, Meslek, İnşaat Ruhsatı gibi vergilerden oluşmaktadır.

 3. Bilgi İşlem Birimi
 4. Halkla İlişkiler Birimi ( Belediyenin Halka; "Toplumun İhtiyaçlarını Önemseyen ve Çözüm Üretirken Gösterilen Yüzü" )

  1. İskele Belediyesi; Halka verdiği önemin göstergesi olan Halkla İlişkiler Birimi, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için yoğun tempoda çalışıyor. Halktan Gelen şikayet, öneri ve istekler, birim için hazırlanmış özel bir bilgisayar programına kaydediliyor ve anında ilgili birime iletiliyor ve sonuçlanıncaya kadar takip ediliyor. İlgili birimden gelen cevaba göre de vatandaşa geri dönülüyor.Bunun yanında belediyemizin düzenlediği bütün etkinlikler, haberler v.s. birimimiz tarafından halkımıza duyuruluyor. Belediyemizle herhangi bir şekilde iletişime geçtiğinizde Halkla İlişkiler personelimizin güler yüzü ile karşılanacaksınız.

 5. Temizlik Birimi ( Belediyenin Halka; "7/24 Kesintisiz Hizmette Gösterdiği Yüzü" )

  1. Kentimizi, Kuzey Kıbrıs'ın en temiz kenti yapmak için yola çıkan İskele Belediyesi Temizlik Bölümü, kendisine bir slogan seçti " Tertemiz bir İSKELE". Bu düşünce ile tüm olanaklarını seferber ederek, yüksek bir tempoda çalışıyor.Tertemiz bir İSKELE için, sloganda da belirtildiği gibi vatandaşlarla "EL ELE " olmak zorunda olamanın bilinci içerisinde. Birim, Yapılan temizliğin daha kalıcı olabilmesi için, halkımızın çevre temizliğine daha duyarlı olmasını ve çevreyi bilinçsizce kirletenleri, Halkla İlişkiler Birimi'nin 444 21 22 - 175 numaralı telefonlarına bildirmesini istiyor.

 6. Zabıta Birimi ( Belediyenin Halka; "İç Huzurda Gösterdiği Yüzü" )

  Belediyedeki denetleme mekanizmasını yürüten birim olan Zabıta, kentteki beledi konulardaki uygulamaların yasalara göre yürütülmesini sağlıyor. Kentteki işyerlerine çalıştırma iznini veren birim ayni zamanda buraları denetleme yetkisine de sahip. Kentte kaçak satış yapanlarla mücadele eden İskele Belediyesi Zabıta Birimi, Belediyeler Yasası'na aykırı işlemlere de müdahale ediyor.

 7. Sağlık Birimi ( Belediyenin Halka; "Sağlığa Duyarlılıkta Gösterdiği Yüzü" )

 8. Park ve Bahçeler Birimi ( Belediyenin Halka; "Doğaya Sorumlulukta Gösterdiği Yüzü" )

  1. İnsan Sağlığının her şeyin önünde geldiğinin bilinci içerisinde çalışan İskele Belediyesi Sağlık Birimi, bu ağır sorumluğunun getirdiği yoğun tempoyla gece-gündüz çalışıyor.

  2. Yaz-Kış belirli periyotlarla, gece ve gündüz ekipleriyle olmak üzere sürekli olarak kentte haşere için mücadele yapan ekip, Zabıta Birimimizle ortaklaşa oluşturduğu ekiplerle kent genelindeki işyerlerini tek tek denetleyerek vatandaşlarımızın sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmasını sağlıyor.

  3. İskele'yi Kuzey Kıbrıs'ın en yeşil kenti yapmak için yoğun bir şekilde çalışan birim,ağaçların büyük kısmını ve kentin dört bir yanındaki parklara ekilen çiçeklerin tümünü kendi seralarında yetiştiriyor. Belli mevsimlerde "İskele'de Çiçekler Açsın" kampanyası düzenlemeyi planlayan ekibimiz, bu doğrultuda belediyemizi çeşitli nedenlerle ziyaret eden vatandaşlara çiçek fidanları hediye edip, bunların tüm kente yayılmasını sağlamak amacındadır.

 9. Su İşleri Birimi ( Belediyenin Halka; "Hizmetin Verimlilikte Gösterdiği Yüzü" )

  1. Ülkemizde yaşanan su sorunu nedeniyle, en çok iş İskele Belediyesi Su İşleri Birimi'ne düşüyor. Nüfusuna göre, ülkemizdeki diğer kentlere oranla en az suyu alan kentimizde, suyu eşit bir şekilde dağıtmak için yoğun bir şekilde çalışan birim, yeni projeler yaratarak sorunları çözmeye çalışıyor. Yeni yapılan Arıtma tesisi ve tamamıyla değişen su altyapısıyla vatandaşımızın daha kaliteli su almasını sağlayan birimimiz, gün geçtikçe İskele'de su sorununu ortadan kaldırmak için çalışıyor.

 10. Bayındırlık, İmar ve Proje Birimi ( Belediyenin Halka; "Geleceğe Yatırımda Gösterdiği Yüzü )

  1. İskele'lilerin yaşam kalitesini yükseltmek amacı ile projelerin geliştirilmesi, yürütülmesi ve takip edilmesi için çalışan Birimimiz, projelerin çağdaş ve kaliteli bir şekilde hayata geçmesi için de yoğun çaba harcıyor.

  2. Bayındırlık ve İmar İşleri Birimi ( Belediyenin Halka; "Çevreye ve Ulaşıma Verdiği Hassasiyette Gösterdiği Yüzü" )

  3. İskele'nin kaldırım, yol gibi imar işerini yürüten birim, ayni zamanda kente yeni yapılacak binaların kontrolünü ve yasalar çerçevesinde yapılıp yapılmadığını denetliyor.Kentin çağdaş bir görünüme sahip olması için çalışan birim, şu anda hazırlanmakta olan İskele İmar Planı komitesinde de yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

 11. Mezbaha ( Belediyenin Halka; "Sağlıklı Yaşama Duyarlılıkda Gösterdiği Yüzü" )

  1. İskele Belediyesi'nin sağlık açısından en önemli birimlerinden biri de Mezbaha. Belediye sınırları içerisinde satılacak büyük baş ve küçük baş et ürünleri için tüm hayvanların kesim işlemi burada yapılıyor. Özellikle Ekinekok ve diğer hastalıklar için ciddi bir kontrol noktası olan mezbaha halka güven veriyor.

 12. Hizmet Birimi

 13. Belediye Kreşi ( Belediyenin Halka; "Eğitimde Gösterdiği Yüzü" )

  1. Belediyeciliğin, Çöp Toplama ve Su verme dışında daha bir çok konuda hizmet verilebileceğinin en iyi örneği olan Belediyemiz, Belediye Kreşi ile kent halkına hizmet sunuyor. Aylık olarak yapılan aile toplantılarıyla, ailelerle çocuklarının durumu ile ilgili bilgi alılşverişinde bulunuluyor ve aileler, çocuklara nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitiliyor. İskele Belediye Kreşinde hazırlanan yemekler ise, Diyetisyen tarafından, çocukların besleneme ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, haftalık programlar olarak düzenleniyor.

Telif Hakkı © 2024 İskele Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.

gorunum tasarim

oneri

abone paneli