İskele
slogan
slogan2

Bize Ulaşın: (0392) 444 21 22

https://www.facebook.com/iskele.belediye

  • Haravdi Sahil Düzenleme ve Kıyı Peyzaj Projesi

    iskele

    Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği bir kıyı şeridi olan İskele'nin Haravdi bölgesinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı, insanların hoşça vakit geçireceği bir alan yaratıyoruz.

    proje-fotograflari

ProjelerBelediye Meclis Üyeleri

Meclis üyeleri logolu sıralı Large

 

 

MECLİS ÜYELERİNİN ÖZGEÇMİŞLERİ

 

 

AHMET ORUN

15.02.1983 yılında Gazimağusa’da doğdu. İlk öğrenimini Şehit İlker Karter İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini Bekirpaşa Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı.  2006-2007 yılları arasında askerlik görevini Yedek Subay (Çavuş) olarak ifa etti.

2017-2018 yılları arasında KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Basın Danışmanlığı yaptı.

Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü’ne alt yapıdan başlayarak 18 yıl süreyle futbolcu olarak hizmet verdi. Birçok sivil toplum örgütü ve çeşitli kulüplerde aktif olarak yöneticilik görevlerinde bulundu.

Ulusal Birlik Partisi’ne 17 yıl içerisinde, 4 dönem İskele Örgütü Gençlik Kolları Başkanı, 3 dönem ise İskele İlçesi İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak hizmet verdi. 

2010 yılından bu yana da KKTC Başbakanlık, Spor Dairesi İskele Bölge Amirliği’nde çalışmaktadır.

Bir kız çocuğu var ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

İLDENİZ ELBASAN

11.05.1978 yılında İskele’de doğdu. İlk öğretimini İskele Şehit İlker Karter İlkokulu’nda, Orta ve Liseyi İskele Bekirpaşa Lisesi’nde okudu. Yüksek Öğrenimimi Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlandı. 2005 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda 1 ay boyunca ekonomik, protokol, siyasi, sosyal ve kültürel bölümlerde staj yaparak başarıyla tamamladı ve sertifikasını aldı.

2005 yılında Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’ne KKTC Belediyelerinin işleyiş şekli hakkında geniş kapsamlı bir proje hazırladı ve 2006 yılında KKTC Belediyeler Birliği’nin o dönemki başkanı Hüseyin Beyar tarafından Strasbourg’taki görüşmelerde sunuldu.

11 Mayıs 2006 yılında KKTC Turizm Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nin İGEME ile birlikte düzenlemiş olduğu girişimcilik kursuna katıldı ve sertifikasını aldı. 1 Mart 2008-1 Ağustos 2008 yılında da KOSGEB ile KKTC Kalkınma Bankası’nın düzenlemiş olduğu Girişimci Yetiştirme İnsan ve İş İlişkileri adlı eğitime katılarak sertifika almaya hak kazandı. 2009 yılından beridir KKTC 59. Noteri (Tasdik Memuru) olan aynı zamanda mesleğini geliştirmek adına Hukuk Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi olan Elbasan, 2018-2020 yılları arasında İskele Belediyesi’nde Asbaşkanlık görevinde bulundu ve 2010 yılından bu yana da İskele Belediye Meclis Üyesi görevini yürütmektedir.

 

MÜRSEL ALTUNTAŞ

21 Nisan 1979 yılında Gazimağusa’da doğdu. İlk öğretimini Boğaziçi İlkokulu’nda, Orta ve Lise eğitimini ise Bekirpaşa Lisesi’nde tamamladı. Boğaziçi İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetimlerinde yer aldı. Uzun yıllar; Boğaziçi, Gençler Birliği, Akova, Mormenekşe, Yıldırım, Mağusa Türk Gücü, Ötüken, Yarköy, Görneç ve Mehmetçik’te futbol oynadı.  Yılında Boğaziçi Spor Kulübü Başkanlığı yaptı. Boğaziçi, Gençler Birliği gen. Takımı, Ergazi ve Mehmetçik de antrenörlük yaptı. KKTFAD İskele-Karpaz Bölge Sorumlusudur. Evli ve çocuk babasıdır.

 

ERAY GÖKSAN

1985 yılında Gazimağusa’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini İskele’de tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. İskele Gençlerbirliği, Avcılar Birliği, Yarköy ve Boğaziçi Spor Kulübü aynı zamanda Ticaret Odası ve Meyve-Sebze Toptancıları Birliği üyesidir. İskele’de ikamet etmektedir. Meyve-sebze toptancılığı yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

KUBİLAY AŞIK

1962 yılında Larrnaka’da doğdu. Orta ve lise eğitimini İskele ’de tamamladı. Halen İskele’de ikamet etmektedir. Restoran İşletmecisi ve müzisyendir. 2014-2018 yıllar arasında da İskele Belediyesi UBP Meclis Üyeliği yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

SEYMEN YILMAZ

1978 yılında İskele’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İskele’de tamamladı. Erken yaşlarda iş hayatına atıldı. 2002-2004 yılları arasında uzman çavuşluk yaptıktan sonra ara verdiği mesleğine geri döndü. Kurucusu olduğu Seymen Yılmaz Döşeme Evi’nin işletmeciliğini sürdürmektedir. Çeşitli dernek ve kulüplerde yöneticilik yaptı. 2014-2018 yılları arasında da İskele Belediyesi UBP Meclis Üyeliği yaptı. Yeni dönemde de halkın desteği ile Meclis üyeliğine seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede Rumca ve İngilizce bilmektedir.

 

HALİL DERİCİOĞLU

1970’de Larnaka’da doğdu. Ankara Mamak Eğitim Merkezi Komutanlığı, Muharebe Bölümü’nden mezun oldu. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda Astsubay olarak görev yaptı. İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 10 yıl CTP İskele İlçesi Parti Profesyoneli olarak çalıştı. CTP İskele İlçesi’nde Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyeliği yaptı. 2006, 2010 ve 2018 yıllarında İskele Belediyesi CTP Meclis üyesi seçildi. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

ÇAĞAN COŞKUNER

1970 yılında doğdu. 1993’te Mimar unvanı alarak üniversite eğitimini tamamladı. 1995’te Mimar ve şantiye şefi olarak öze sektörde iş hayatına başladı. 1999’dan beri kamuda görev yapmaktadır. İskele Avcılık/Atıcılık Kulübü Denetleme Kurulu ve İskele Çevreyi ve Sahilleri Koruma İnisiyatifi aktif üyesidir. 2018 yılında da İskele Belediyesi CTP Meclis Üyeliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

ZEKİYE GECE

6 Mayıs 1985’de Gazimağusa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İskele’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü KKTC birincisi olarak tamamladı. Eğitimine Anadolu Üniversitesi Sertifika Programı olan Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nde devam etmektedir.  2014-2018 yılları arasında da Cumhuriyetçi Türk Partisi Meclis Üyesi olarak İskele Belediyesi’nde görev aldı.   İskele Kadınlar Derneği’nin kurucu üyelerinden olup, üç yıldan beri dernek başkanlığı yapmaktadır. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

 

AHMET YANMAZ

12 Aralık 1979 yılında Gazimağusa’da doğdu. İlkokulu Boğaziçi İlkokulu’nda, Ortaokulu Bekirpaşa Lisesi’nde, Liseyi ise Haspolat Meslek Lisesi’nde okudu. Bölge köylerde futbol oynadı ve Boğaziçi Köyü’nde kulüp başkanlığı ve antrenörlük yaptı. 15 yıl Boğaziçi CTP Örgüt Başkanlığını yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

HANİFE DEMİR

1978 yılında İskele İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İskele' de tamamladıktan sonra, 2002 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

2004- 2011 yılları arasında Gazimağusa’da avukatlık yaptı. 2011 yılından bu yana da İskele’de Avukatlık ve aynı zamanda Tasdik Memurluğu yapmaktadır. 

2002 yılından bu yana çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkan, yönetim kurulu üyeliği ve gönüllü aktivist olarak; eğitim, çevre, kadın, çocuk hakları, kültür- sanat ve benzeri konulu pek çok proje ve organizasyonda yönetme ve yürütmede görev aldı.

2021 yılında KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, Kültür Sanat Danışma Kurulu üyesi olarak seçildi. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

SEFA KURUKAFA

1959 yılında Adana’da doğdu. Esnaf ve Zanaatkârlar Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Spor Kulüplerinde yöneticilik yaptı. Bekirpaşa Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı. Siyasi partide örgüt ve ilçe yönetim kurulunda görev yaptı. 2006 yılında yerel seçimlerde İskele Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi ve halen meclis üyesidir. Serbest meslek yapmaktadır Evli ve iki çocuk babasıdır.

Telif Hakkı © 2024 İskele Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.

gorunum tasarim

oneri

abone paneli