İskele
slogan
slogan2

Bize Ulaşın: (0392) 444 21 22

  • Haravdi Sahil Düzenleme ve Kıyı Peyzaj Projesi

    iskele

    Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği bir kıyı şeridi olan İskele'nin Haravdi bölgesinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı, insanların hoşça vakit geçireceği bir alan yaratıyoruz.

    proje-fotograflari

ProjelerÇarşamba, 24 Şubat 2021 00:00

LAVRA ÜREME ALANLARI İLE RÖGARLAR İLAÇLANIYOR

153684716 3521165191441351 8881774332914065693 o

 

LAVRA ÜREME ALANLARI İLE RÖGARLAR İLAÇLANIYOR
İSKELE VE KÖYLERİNDE SİNEK VE HAŞERELERE KARŞI MÜCADELE SÜRÜYOR
İskele Belediyesi İlaçlama Birimi, yaz kış demeden, haşere ve sineklere karşı mücadelesini sürdürüyor. İskele ve köylerinde, haşere ve sineklerin önüne geçmek için ilaçlama faaliyetlerini aralıksız devam ettiriyor. Birim, sinek (lavra) üreme alanlarını (su göletleri) kontrol altına alırken, hamamböceği gibi haşerelerin önüne geçmem için de rögarları ilaçlıyor. Ancak her yıl birkaç kez ücretsiz olarak evlerde uygulanan lavabo altı jel yöntemini Covid-19 tedbirleri kapsamında askıya alan birim, belirli periyotlarla devam eden ilaçlama ile vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaşam geçirmeleri sağlanıyor.
İSKELE VE KÖYLERİNDE SİNEK VE HAŞERELERE KARŞI MÜCADELE SÜRÜYOR
İskele Belediyesi, İskele ve köylerinde, haşere ve sineklerin önüne geçmek için ilaçlama faaliyetlerini sürdürüyor. Hamamböceği ile mücadele kullanılan ücretsiz lavabo altı jel yöntemini covid-19 tedbirleri kapsamında uygulayamayan birim hamam böceklerinin önüne geçmek adına rögarlarda kapsamlı ilaçlama yapıyor. İskele Belediyesi, rögarlara yaptığı genel ilaçlamayla hem sivrisinek hem de tüm haşerelerin önüne geçmeyi hedefliyor.
TARIM BAKANLIĞI’NDAN RUHSATLI İLAÇLAR İLE YAPILIYOR
İskele Merkezde ve köylerinde yapılan ilaçlama, insan sağlığı açısından hiçbir zararı olmayan AB Biyosidal direktife onaylı KKTC Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı ürünler ile yapılıyor. Özellikle yaz mevsiminde baş gösteren sivrisinek, karasinek gibi haşereler ve hamamböceğinin önüne geçmek için önlemlerini aylar öncesinde almaya başlayan İskele Belediyesi, halkın daha rahat bir yaşam sürebilmesi için elinden gelen gayreti gösteriyor ve sorunu minimuma indirilebilmek için var gücüyle çalışıyor.
İLAÇLAMA HAKKINDA BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN
İskele ve köylerinde yaşayan vatandaşlar; haşere ile mücadele için başlayan genel ilaçlama hakkında bilgi almak ve ücretsiz ilaçlamadan faydalanabilmek için İskele Belediyesi’ne 0548 810 11 77 ve 0542 853 26 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirler.
Okunma 116 defa

Telif Hakkı © 2021 İskele Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.

gorunum tasarim


oneri

abone paneli