İskele
slogan
slogan2

Bize Ulaşın: (0392) 444 21 22

https://www.facebook.com/iskele.belediye

  • Haravdi Sahil Düzenleme ve Kıyı Peyzaj Projesi

    iskele

    Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği bir kıyı şeridi olan İskele'nin Haravdi bölgesinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı, insanların hoşça vakit geçireceği bir alan yaratıyoruz.

    proje-fotograflari

ProjelerPerşembe, 23 May 2024 00:00

TMT’DEN SADIKOĞLU’NA ‘KAYIP OTOBÜS ANITI’ PLAKETİ

444179563 878585427642105 8459976162217283336 nTMT’DEN SADIKOĞLU’NA ‘KAYIP OTOBÜS ANITI’ PLAKETİ

İskele Belediyesi tarafından yapımı tamamlandıktan sonra katliamın 60. yıl dönümü olan 13 Mayıs’ta açılışı yapılan Kayıp Otobüs Anıtı, şu günlerde, ziyaretçilerini ağırlıyor. Prof. Dr. Serdar Saydam Caddesi üzerinde yaklaşık 1100 m2’lik alan üzerine inşa edilen Kayıp Otobüs Anıtı’nın A’dan Z’ye her bir noktasını büyük bir titizlikle yapan İskele Belediyesi, anıtı, İskele’de ölümsüzleştirmenin gururunu yaşıyor. Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği de İskele Belediyesi’ne, Kıbrıs tarihinin en kara günlerinden biri olan Kayıp Otobüs olayına gösterdiği hassasiyetten ötürü plaketle teşekkür etti, Kayıp Otobüs Anıtı’nın, gelecek nesillerin tarihini bilmesi açısından ülkeye kazandırılmasının çok büyük önem arz ettiğini ifade etti.
TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ, BAŞKAN SADIKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
TMT Mücahitler Derneği, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nu ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri Göksel Saydam, Hüseyin Çakır ve Mustafa Efe’nin eşlik ettiği TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Celal Bayar, Kayıp Otobüs Anıtı’nı özelde İskele, genelde Kıbrıs Türk Halkına kazandıran İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nu tebrik etti.
SADIKOĞLU: “ GELECEK NESİLLERİN TARİHİNİ BİLMESİ AÇILISINDAN ÇOK KIYMETLİ”
İskele Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapımını tamamlayarak açılışını yaptıkları Kayıp Otobüs Anıtı’nın kendileri için çok büyük anlam ifade ettiğini söyleyen İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da TMT Mücahitler Derneği’ni kabulündeki konuşmasında Kayıp Otobüs Anıtı’nın, gelecek nesillerin tarihini bilmesi açışından çok önemli olduğunu hatırlatarak geçmişini bilmeyen toplumların geleceklerine yön veremeyeceğini vurguladı.
TMT Mücahitler Derneği’nin ziyaretinden duyduğu mutluluğu da sözlerine ekleyen Başkan Sadıkoğlu, Celal Bayar başkanlığındaki derneğe başarılar diledi.
Görüşmenin ardından TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Celal Bayar, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu'na teşekkür plaketi taktim etti.
Okunma 371 defa

Telif Hakkı © 2024 İskele Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.

gorunum tasarim

oneri

abone paneli