İskele
slogan
slogan2

Bize Ulaşın: (0392) 444 21 22

https://www.facebook.com/iskele.belediye

  • Haravdi Sahil Düzenleme ve Kıyı Peyzaj Projesi

    iskele

    Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği bir kıyı şeridi olan İskele'nin Haravdi bölgesinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı, insanların hoşça vakit geçireceği bir alan yaratıyoruz.

    proje-fotograflari

ProjelerÇarşamba, 29 May 2024 00:00

İSKELE BELEDİYESİ 2. TİYATRO GÜNLERİ SONA ERDİ

 

445767422 882875967213051 4052236812208680551 n

İSKELE BELEDİYESİ 2. TİYATRO GÜNLERİ SONA ERDİ
TİYATRO GÜNLERİNİN SON GÜNÜNDE GİRNE BELEDİYESİ ODA TİYATROSU SAHNE ALDU
SHAKESPEARE’İN HAYALETİ, İSKELE AKM’DE SAHNELENDİ
İskele Belediyesi bünyesinde 8 yıl önce kurulan İskele Belediye Tiyatrosu, bir kez daha İskele’yi tiyatronun merkezi yaptı. 27 Mart’ta Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlayan İskele Belediyesi 2. Tiyatro Günleri, 27 Mayıs’ta Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nun İskele AKM Sahnesine taşıdığı drama türündeki Shakespeare’in Hayaleti isimli oyunla son buldu.
BİRÇOK OYUN SEYİRCİSİYLE BULUŞTU
İlki pandeminin gölgesinde olmasına rağmen büyük ilgi gören Tiyatro Günleri’nin ikincisinde İskele Belediye Tiyatrosu’nun yanı sıra Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu, TiyatroSu Girne, Güzelyurt Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Türkiye’den İstanbul İnteraktif Doğaçlama Tiyatro ekibi, Tiyatro Ofisi İzmir ile Muğla’dan Karya Tiyatro Atölyesi’nin sahneye taşıdığı oyunlar tiyatro severlerle buluştu. 27 Mayıs’ta son bulan Tiyatro Günlerinde tiyatro sahnesine isimlerini altın harflerle yazdıran Nurseli İdiz ve Nergis Kumbasar da söyleşi ile tiyatro severlerle bir araya geldi.
SHAKESPEARE’İN HAYALETİ, İSKELE AKM’DE SAHNELENDİ
Tiyatro Günleri’nin kapanış oyunu Shakespeare’in Hayaleti’ni İskele AKM Sahnesine taşıyan Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nun performansı çok beğenildi. Ufuk Aydoğan’ın yazdığı Batuhan Oruç’un yönettiği drama türündeki oyunda, oyuncular Kıvanç Giritli, Ömer Dündar, Fatima Saatova ve Sehernaz Yardımcı aynı sahneyi paylaştı. Oyunu İskele Belediye Tiyatrosu Yönetmeni Sami Yakar ve oyuncularının yanı sıra İskele Belediyesi Meclis Üyesi Zekiye Gece ile çok sayıda tiyatro sever yer aldı.
Okunma 314 defa

Telif Hakkı © 2024 İskele Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.

gorunum tasarim

oneri

abone paneli