İskele


  • Home
  • News
  • SADIKOĞLU: “DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN DÜŞÜNCE YAPISINDA YAŞAMAK BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ”
Saturday, 14 January 2023 00:00

SADIKOĞLU: “DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN DÜŞÜNCE YAPISINDA YAŞAMAK BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ”

FB IMG 1673706246307

 

SADIKOĞLU: “DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN DÜŞÜNCE YAPISINDA YAŞAMAK BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ”

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Kıbrıs Türk Halkının Özgürlük Mücadelesi Lideri, Dr. Fazıl Küçük’ü, aramızdan ayrılışının 39’uncu yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Mesajında Dr. Fazıl Küçük’ü rahmet, minnet ve şükranla anan Başkan Sadıkoğlu ‘Dr. Fazıl Küçük'ün düşünce yapısında ve çizgisinde yaşamak biz Kıbrıslı Türkler için gurur verici ve vazgeçilmezdir’ dedi. 

Başkan Sadıkoğlu, mesajında şunlara yer verdi: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilanının hemen ardından ‘bugünleri gördüm ya artık rahatlıkla ölebilirim’ diyen; ülkesine, milletine ve insanına olan bağlılığını her defasında gösteren, müstesna insan Liderimiz Doktor Fazıl Küçük’ü unutmadık, unutmayacağız, gelecek nesillere de unutturmayacağız. 

O’nun Kıbrıs Türkleri için verdiği büyük mücadele ve ülkesi için hissettiği vicdani sorumluluk kuşkusuz paha biçilmez. Lakin 'Türküm ve hiçbir zaman Türklüğün ayaklar altında çiğnenmesine tahammül edemem' sözleriyle de ne kadar millet sevdalısı olduğunu göstermiş, her türlü zorluklara da karşı koyarak kendisini Kıbrıs Türk Halkına adadığını gözler önüne sermiştir. Kıbrıs Türk Halkının varlığı için yıllarca hizmet eden devlet, fikir ve siyaset adamı, değerli insan, Dr Fazıl Küçük'ün düşünce yapısında ve çizgisinde yaşamak biz Kıbrıslı Türkler için gurur verici ve vazgeçilmezdir. Bu sebeptendir ki Kıbrıs Türk Halkı liderini asla unutmayacak. Bu vesileyle Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.”

Read 129 times

Copyright © 2023 İskele Belediyesi. All Rights Reserved.

gorunum tasarim

client portal

oneri en