İskele


  • Home
  • News
  • 2. TİYATRO GÜNLERİ DEVAM EDİYOR TİYATRO GÜNLERİ, bu iş ‘KIZ YEMEK YAPMADIK, YİNE DAYAK YİYECEĞİZ’
Sunday, 14 April 2024 00:00

2. TİYATRO GÜNLERİ DEVAM EDİYOR TİYATRO GÜNLERİ, bu iş ‘KIZ YEMEK YAPMADIK, YİNE DAYAK YİYECEĞİZ’

 

FB IMG 1713102926128

2. TİYATRO GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

TİYATRO GÜNLERİ, bu iş ‘KIZ YEMEK YAPMADIK, YİNE DAYAK YİYECEĞİZ’ İSİMLİ OYUNLA DEVAM ETTİ 

İskele Belediyesi 2. Tiyatro Günleri, dün akşam (13 Nisan) Tiyatro Ofisi/İzmir’in İskele AKM sahnesine taşıdığı ‘Kız Yemek Yapmadık, Yine Dayak Yiyeceğiz’ isimli tek perdelik komedi türündeki oyunla devam etti. Demet Bozkurt’un yazdığı, Metin Güler’in yönettiği oyunda, eşlerinden dayak yiyen iki kadının hikayesi yer alıyor. 

TİYATRO GÜNLERİ 27 MAYIS’A KADAR DEVAM EDECEK

27 Mart Dünya Tiyatro Günlerinde başlayan ve 27 Mayıs’a kadar devam edecek İskele Belediye Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde İskele Belediyesi 2. Tiyatro Günleri, İskele’yi tiyatronun merkezi yapmaya devam ediyor. Tiyatro Günlerinin 3. oyunu Kız Yemek Yapmadık, Yine Dayak Yiyeceğiz’ isimli Tiyatro Ofisi İzmir’in dün akşam İskele AKM’de tiyatro severlerle buluşturduğu oyun, izleyenleri güldürdü. 

İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları, İskele Belediyesi Asbaşkan Vekili Sefa Kurukafa ile İskele Belediye Tiyatrosu ekibinin de izleyiciler arasında olduğu geceye çok sayıda tiyatro sever de eşlik etti. 

TİYATRO GÜNLERİ, ‘KIZ YEMEK YAPMADIK, YİNE DAYAK YİYECEĞİZ’ İSİMLİ OYUNLA DEVAM ETTİ 

Metin Güler’in Yönettiği tek perdelik komedi türündeki oyun, kocalarından sürekli dayak yiyen, bu nedenle hayattan bezmiş, çocukluğunu hiç yaşayamamış, hiçbir lüksleri olmamış iki kadının, bu hayattan kurtulmak için intihar etmeye karar vermeleriyle başlıyor. 

İki kadının, ölüme sayılı dakikalar varken hayatı tekrar keşfetmeleri ve sorgulamaları ile devam eden oyunda bazen geçmişi hatırlayıp ağlamaları ve birdenbire gülmeleri eşlik ediyor. Fakat sıra ilmeği boğaza geçirmeye gelince; ölüm sandıkları kadar basit değildir. 

15 NİSAN’DA HEM SÖYLEŞİ HEM OYUN VAR

İskele Belediyesi 2. Tiyatro Günleri, 15 Nisan Pazartesi günü saat 19.00’da tiyatro sahnesinin önemli iki ismi Nurseli İdiz ile Nergiz Kumbasar’ın söyleşisi, saat 20.00’da ise Tiyatro Ofisi İzmir ekibinden Yönetmen Metin Güler’in yönettiği, yazdığı ve oynadığı tek kişilik komedi türündeki İnsan ki isimli oyun yer alacak. İskele AKM’de 27 Mayıs’a kadar devam edecek Tiyatro Günlerine giriş ücretsiz olacak.

Read 264 times

Copyright © 2024 İskele Belediyesi. All Rights Reserved.

gorunum tasarim

oneri en


client portal